Ako začal môj príbeh s PortDeBras ...Aktívnemu cvičeniu som sa začala venovať už počas vysokej školy, kde som začínala ako inštruktorka aerobiku. S prichádzajúcimi novými formami cvičenia som postupne prešla azda všetkými druhmi - od BodyWorku cez HiLow Aerobic, Step Aerobic, FitBall Aerobic až po Spinning

Vzhľadom na svoje pracovné vyťaženie som síce ako inštruktorka skončila, ale aktívne som cvičila ďalej a zúčastňovala som sa rôznych kongresov. Až v novembri 2008 ma veľmi zaujala nová forma cvičenia s názvom PortDeBras®, ktorej tvorcom je ruský prezentér, tanečník a choreograf Vladimír Snezhik. V začiatkoch intenzívne splupracoval aj so španielskym prezentérom a fyzioterapeutom Juliom Papim
 

PortDeBras je nový koncept určený pre všetkých bez ohľadu na vek a skúsenosti. Je to harmonizujúce cvičenie určené pre všetkých, ktorí radi objavujú nové formy pohybových cvičení, obľubujú tanec a zároveň chcú efektívne a rovnomerne rozvíjať svoju telesnú a duševnú harmóniu.

PortDeBras® ma zaujalo natoľko, že som sa mu rozhodla venovať. Často som cestovala do zahraničia a opakovane som sa zúčastnila mnohých certifikovaných workshopov PortDeBras® pod vedením autorov tejto metódy.

V júli 2015 som sa stala PortDeBras Elite Trainer.


Pod hlavičkou MOVE academy sme už o rok neskôr organizovali prvý Trainer Course mimo Ruska a umožnili tak ostatným inštruktorom PortDeBrass®, aby si zvýšili svoju kvalifikáciu. Teší ma, že od Novembra 2017 mám česť zastupovať PortDeBrass® pre celú Európu ako Executive Director for PortDeBrass® a že som v roku 2020 získala aj kvalifikačne vyšší stupeň PortDeBrass® EXPERT.

Bol to Vladimir Snezhik, ktorý ma naviedol, aby som sa venovala aj pilatesu. Základy pilatesu som absolvovala u Renáty Sabongui v Prahe a následne som sa učila u renomovaných zahraničných lektorov. Vďaka nim som si mohla vyskúšať rôzne prístupy k tomuto skvelému cvičeniu a moja chuť po vedomostiach stále rastie.

Pre vlastný rozvoj som sa dokonca v roku 2014 začala venovať ashtanga joge pod vedením známeho lektora Jara Páveka a jóge sa naďalej venujem pod vedením Martiny Cifra Krížikovej.

Aktuálne akcie

PortDeBras v utorky 19:10

PortDeBras je originálny program tréningov, ktorý je založený na plynulom ladnom pohybe, pri ktorom rozvíjate svoju telesnú silu i flexibilitu. Príďte si zacvičiť na pravidelné hodiny, ktoré sa konajú každý utorok o 19:10 hod. v RDS ART Group v Bratislave.

Chcem sa prihlásiť

PortDeBras BASIC

Absolvent školenia získava certifikát pohybového body and mind konceptu PortDeBras. Odporúčam ho aj ako tréning techniky cvičenia PortDeBras na prehlbovanie zručností a vedomostí pre už certifikovaných inštruktorov.
Chcem vedieť viac

PortDeBras Trainer Course

Ak už poznáte základy PortDeBras, lektorujete a chcete sa posunúť na ďalší level, práve vám môže byť určený pokročilý tréning pre lektorov PortDeBras s tvorcom Vladimirom Snezhikom a jeho manželkou.
Chcem vedieť viac